Kanal 33


Mersin’in yükselen sesi ve değeri olan bir kanalımızdır. 1992 yılında Turgay Demirtaş ve Tuncay Demirtaş kardeşler tarafından kurulmuş olup Türkiye’nin ilk yerel televizyon kanalı olarak bilinmektedir. Eski bir temele dayanan kanalımız tecrübeli ve kaliteli kadrosu ile günden güne sevilen bir kanal olmayı da başarmıştır. Yayın ahlakı ve etiği konusunda titiz çalışmalar yapılarak yayın akışı benimsenmiştir. Dünden bugüne kanal sürekli ileriyi amaçlayan ve kalitesinden ödün vermeden yola devam eden bir kuruluş olarak görev almaktadır.

Kanal 33 Mersin ile alakalı olarak sağlık, tarım, ekonomi, turizm, eğitim konuları başta olmak üzere bir çok konuda halka bilgi vermiştir. Topluma yeni bir vizyon kazandırmayı ilke edinen kanal amaçları çerçevesin de özgün içerik, çok çeşitlilik ile yayınına devam etmektedir. Halkın her kesimine hitap eden yayınları ile halkın sesi olmayı onların sorunlarını dinlemeyi ve çözüm üretmeyi kendine ilke edinmiştir. Kanalın yayın yapmakta olduğu programlar Mersin ili ve çevre iller içinde muazzam bir bilgi kaynağı olmuştur. Yaptığı yayınları dürüst, tarafsız, her kesimin ilgisini çekecek şekilde oluşturmayı başarmıştır.

Büyük bir emek verilen ve yılların tecrübesi ile oluşturulan bu kanal dünden bugüne izleyici kitlesini artırmış durumdadır. Bu izleyici kitlesinin artmasında ki bir diğer faktör ise yansız yayın yapması ve halkın her kesimine hitap edecek şekilde güncel konuları ele almasıdır.

Facebook Yorumları

Yorum Yapın